Salvador Dali torrnål Leda
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
DALI, Salvador (Spanien 1904-1989): "Leda", ur Mythologie, torrnålsetsning med tryckt kolorering, signerad och daterad Dali -64, numrerad 94/150, ca 39,5x49,5 cm
LITTERATUR: Michler/Löpsinger 126
Enstaka fläck (i form av missfärgningar) i övre del av bård
265596
2014-09-26