Matta " Myosotis" Judith Johansson

Matta
Matta
Matta
Matta

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATTA, "Myosotis", rölakan, Judith Johansson, Ateljé JJ i Knäred, formgiven 1960-tal, signerad JJ resp B, vävd av Birgitta Helgesson, ca 360x250 cm
HISTORIK: Inspirationen till mattan var de vackra Förgätmigejerna Judith såg i Öhn i Jämtland

265633

2014-10-04