Bordspendyl Dahlström

Bordspendyl Dahlström
Bordspendyl Dahlström
Bordspendyl Dahlström
Bordspendyl Dahlström
Bordspendyl Dahlström
Bordspendyl Dahlström
Bordspendyl Dahlström
Bordspendyl Dahlström
Bordspendyl Dahlström
Bordspendyl Dahlström
Bordspendyl Dahlström
Bordspendyl Dahlström
Bordspendyl Dahlström
Bordspendyl Dahlström
Bordspendyl Dahlström
Bordspendyl Dahlström

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSPENDYL, stockholmsarbete i empire, urtavlan signerad Dahlström Stockholm (Israel D. verksam 1792-1829), förgylld brons och marmor, pendel medföljer, höjd 33 cm

lagningar, slitage, smärre emaljnagg och retuscher, nyckel finns i Utlämningen

265671

2014-09-21