Konsolbord empire
Klubbat för:
17 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KONSOLBORD, empire, dekor delvis träskuren och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, skiva av vit marmor, sarg med dekor av facesknippen, pärlstav och bladdekor, runda kannelerade och bladhölstrade ben, marmorerad fotplatta, höjd 82, 77x35 cm
Smärre skador och lagningar, något rank
265764
2014-09-25