Hillebard
Klubbat för:
3 600 SEK
Arviointi
5 000 SEK
Kuvaus
HILLEBARD, 15/1600-tal, av nordeuropeisk typ, pik med yxa och hake, långa skaftskenor, genombruten dekor, med smedsmärke, på kortad stång, längd 174 cm
Proveniens: Salnecke slott, Uppland
Kuntoraportti
korrosion
265816
Päivämäärä:
2014-10-02