Dogon pokal

Dogon pokal
Dogon pokal
Dogon pokal
Dogon pokal
Dogon pokal
Dogon pokal
Dogon pokal
Dogon pokal
Dogon pokal
Dogon pokal
Dogon pokal
Dogon pokal
Dogon pokal
Dogon pokal
Dogon pokal
Dogon pokal
Dogon pokal
Dogon pokal
Dogon pokal
Dogon pokal

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

6 000 SEK

POKAL, Dogon, Mali "Dogon royal cup", brons/kopparlegerin i cire perdue, höjd 36cm
Proveniens: Svenska biståndsarbetare/samlare verksam i området från 1950-70-tal

265833

2014-10-02