I Trevillot akvarell

I Trevillot akvarell
I Trevillot akvarell

Klubbat för:

3 000 SEK

5 000 SEK

TREVILLOT, I., (Frankrike, 17/1800-ta): Vy över Saint Martin, 1798, akvarell, ca 31x45 cm, märkt "Vuë et perspective de l´abbarye Saint Martin du diocese de langre. I Trevillot fecit 1798"
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö

265836

2014-09-27