Bordspendyl 1800-tal

Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, polykromt bemålad urtavla och kartuscher, bronserad zink, med medföljande sockel och lagad glaskupa, höjd utan kupa och sockel 44, längd ca 41 cm

Lagad glasupa

265859

2014-09-21