Rabbe Enckell oljemålning

Rabbe Enckell oljemålning
Rabbe Enckell oljemålning
Rabbe Enckell oljemålning
Rabbe Enckell oljemålning

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ENCKELL, Rabbe (Finland 1903-1974): Självporträtt, signerad och daterad Rabbe E. -24, olja på duk, ca 51x47,5 cm, oramad
PROVENIENS: Har tillhört hovintendent Gösta Stenman

Beskuren duk, skador, krackelyr

265889

2014-09-27