Hillebard

Hillebard
Hillebard
Hillebard
Hillebard
Hillebard
Hillebard
Hillebard
Hillebard
Hillebard
Hillebard
Hillebard
Hillebard

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

HILLEBARD, 15/1600-tal, av nordeuropeisk typ, pik med yxa och hake, kortade skaftskenor, genombruten dekor, med smedsmärke, på kortad senare stång, längd 174 cm
Proveniens: Salnecke slott, Uppland

265890

2014-10-02