Hillebard

Hillebard
Hillebard
Hillebard
Hillebard
Hillebard
Hillebard
Hillebard
Hillebard

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

HILLEBARD, 15/1600-tal, troligen Arboga, lång spets, yxa och hake med genombruten dekor, kortade skaftskenor, på senare skaft, längd 201 cm
Proveniens: Salnecke slott, Uppland

korrosion, skador

265891

2014-10-02