Hillebard

Hillebard
Hillebard
Hillebard
Hillebard
Hillebard
Hillebard

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

HILLEBARD, 1500-tal, kraftig spets med yxa och hake, genombruten dekor, långa skaftskenor, längd 222 cm
Proveniens: Salnecke slott, Uppland

korrosion, slitage

265911

2014-10-02