ZUHR, Hugo (1895-1971): "Lastbåten i Hallsbäck"
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ZUHR, Hugo (1895-1971): "Lastbåten i Hallsbäck - Bohuslän", signerad med initialer, utförd 1954, olja på duk, 53x64 cm. Proveniens: Bokförläggare Gerard Bonnier, Stockholm. Utställd: Färg och Form, Stockholm 1988-89, utställning 742, katalognr 33
Mindre skada i mitten längst till vänster Lös i spännramen
265919
2014-09-27