Kortad värja

Kortad värja
Kortad värja
Kortad värja
Kortad värja
Kortad värja
Kortad värja
Kortad värja
Kortad värja
Kortad värja
Kortad värja

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄRJA, kortad, svensk för infanteriofficer, 1820/30-tal, blånerad klinga med förgyllda kungliga namnchiffer, förgyllt mässingsfäste med kannelerad knapp, längd 72 cm
Proveniens: Salnecke slott, Uppland

lös kavellindning

265979

2014-10-02