Kortad värja
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄRJA, kortad, svensk för infanteriofficer, 1820/30-tal, blånerad klinga med förgyllda kungliga namnchiffer, förgyllt mässingsfäste med kannelerad knapp, längd 72 cm
Proveniens: Salnecke slott, Uppland
lös kavellindning
265979
2014-10-02