Värja
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VÄRJA, svensk, 1700-tal, för kavalleriofficer, klinga med graverad dekor, mässingsfäste med spår av förgyllning, hjärtformad parerplåt, längd 95 cm
Proveniens: Salnecke slott, Uppland
Spricka i knapphalsen
266005
2014-10-02