Tomas Lidén oljemålning
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LIDÉN, Tomas (samtida): "Vraket", monogramsignerad TL, olja på duk, 135x117 cm, Utställd: Galleri 92, Östersund
Tomas Lidén tillhörde Walldagruppen 1983-84 och finns representerad på Moderna museet. Gruppen bestod av Eva Löfdahl, Max Book, Stig Sjölund, och från 1983 Ingvar Sjöberg och Tomas Lidén
266017
2014-10-11