Äldre resor 1700-1900-tal

Äldre resor 1700-1900-tal
Äldre resor 1700-1900-tal
Äldre resor 1700-1900-tal
Äldre resor 1700-1900-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ÄLDRE RESOR, 1700-1800-talet, bland annat Bremer, Two years in Switzerland, Arfwidsson, Nord och söder. Strödda anteckningar under resor emellan Avasaxa och Vesuven åren 1835-39, Rothe, Den danska söe-heldt, vice-admiral Peter Tordenskiolds levnet och bedrifter, med kaabere, I-III, Hedin, Transhimalaya, Franciskanermunken Vilhelms av Ruysbroeck resa genom Asien 1253-1255, m. fl. Varierande band.

Varierande skick, skador och defekter.

266136

2014-09-26