Värja

Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

VÄRJA, 16/1700-tals klinga,i blodrännan signerad ANTONIO PERES, i 1800-tals fäste i delvis förgylld mässing, parerplåtens insidor dekorerade med krönt vapen, längd 92 cm
Proveniens: Salnecke slott, Uppland

Zustandsbeschreibung

kompletterad, korrosion, färgfläckar

266264

2014-10-02