Värja
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄRJA, 17/1800-tal, klinga med blånerad och förgylld dekor, mässingsfäste med "halv" parerplåt, knapp i forma av plymförsedd visirhjälm, längd 94 cm
Proveniens: Salnecke slott, Uppland
Slitage
266289
2014-10-02