Fat exportporslin 1700-tal blåvitt

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor med hovdamer i palatsträdgård, diameter 32 cm

Mindre kantnagg, spricka och slipad brätteskant.

266291

2014-09-27