Klubbat för:
2 000 SEK
1 500 SEK
VÄRJA, omkring 1800, med äldre klinga, blodränna med smedstämplar, stålfäste med lindning av tvinnad järntråd, längd 100 cm
Proveniens: Salnecke slott, Uppland
266298
2014-10-02