Värja

Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja

Klubbat för:

2 000 SEK

1 500 SEK

VÄRJA, omkring 1800, med äldre klinga, blodränna med smedstämplar, stålfäste med lindning av tvinnad järntråd, längd 100 cm
Proveniens: Salnecke slott, Uppland

266298

2014-10-02