Engström väggur
Vollendet
2014-09-25
266300
| Höchstes Gebot | 650 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
VÄGGUR, 1900-tal, Engström Stockholm, empirestil, träskuren dekor, verk med balans och spiral, höjd ca 45 cm
Slitage, ej funktionstestad, nyckel saknas