Koppar och fat exportporslin Kina

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KOPPAR OCH FAT, 13 dlr, udda, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i famille rose, 8 st koppar, 3 st assietter, 2 koppfat, höjd ca 3,5-7 cm

Obetydliga skador, en kopp med retucherad mynning.

266315

2014-09-27