William Feron oljemålning
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FERON, William (1858-1894): Helgeandskyrkan, Visby, daterad Wisby -7?, olja på duk fäst på kartong, 44,5x37 cm
PROVENIENS: Gösta Stenmans samling, nr 3360
Slitage, ojämnheter, färgbortfall, nålstick.
266323
2014-10-07