Adolf Fredrik Nordling oljemålning

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

NORDLING, Adolf Fredrik (1840-1888): Stadsbild med väderkvarnar, olja på duk fäst på pannå, 27x37 cm
PROVENIENS: Gösta Stenmans samling, nr 5397
UTSTÄLLD: Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm

Ojämnheter, färgbortfall

266329

2014-10-07