Adolf Fredrik Nordling oljemålning
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
NORDLING, Adolf Fredrik (1840-1888): Stadsbild med väderkvarnar, olja på duk fäst på pannå, 27x37 cm
PROVENIENS: Gösta Stenmans samling, nr 5397
UTSTÄLLD: Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm
Ojämnheter, färgbortfall
266329
2014-10-07