Värja

Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

VÄRJA, tysk, 1500-talets andra hälft, klinga med otydlig smedstämpel, fäste i järn med handplåt och byglar, längd 101 cm
Proveniens: Salnecke slott, Uppland

korrosion, skador

266350

2014-10-02