Picasso fredsmappen färglitografier

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PICASSO, Pablo (1881-1973): "Fredsmappen", 7 blad, 1974, numrerade 236/500, edition Mouvement de la Paix, Paris, bladmått ca 28x38 cm reso ca 38x28 cm, "La Colombe de l´Avenir", "La Colmobe Blueu", "La Colombe a l´arc-en-ciel", "Frederic Joliot-Curie", "Le Bouquet", "La Colombe en vol", "La Colombe", förekommer även i en svit om 1000 ex

266355

2014-09-30