Besticksdelar 1800-tal
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 800 SEK
BESTICK, 10 dlr, silver, 1800-tal, modell svensk rund, olika mästare bl a CP Lampa, Stockholm 1821, (bordsskedar), Stephan Westerstråhle, Stockholm 1810, (serveringssked), bestående av: serveringsked, 3 matskedar, 6 bordsskedar, total vikt ca 455 g
En matsked med skador/bristningar, ägargravyrer
266366
2014-09-26