Besticksdelar 1800-tal

Besticksdelar 1800-tal
Besticksdelar 1800-tal
Besticksdelar 1800-tal
Besticksdelar 1800-tal
Besticksdelar 1800-tal
Besticksdelar 1800-tal
Besticksdelar 1800-tal
Besticksdelar 1800-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

Schätzwert

1 800 SEK

Beschreibung

BESTICK, 10 dlr, silver, 1800-tal, modell svensk rund, olika mästare bl a CP Lampa, Stockholm 1821, (bordsskedar), Stephan Westerstråhle, Stockholm 1810, (serveringssked), bestående av: serveringsked, 3 matskedar, 6 bordsskedar, total vikt ca 455 g

Zustandsbeschreibung

En matsked med skador/bristningar, ägargravyrer

266366

2014-09-26