Bägare silver 1800-tal

Bägare silver 1800-tal
Bägare silver 1800-tal
Bägare silver 1800-tal
Bägare silver 1800-tal
Bägare silver 1800-tal
Bägare silver 1800-tal

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BÄGARE, 2 st, silver, tremblerad dekor av blomster, Anders Johan Lignell, (1806-1824), Sundsvall 1823, respektive Jacob Richard Borg (1815-1858), Gävle 1844, höjd ca 8-9 cm, total vikt ca 65 g

Bucklor, äldre ägarmärkning

266368

2014-09-26