Bägare 1700-tal
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄGARE, 2 st, silver, Erik Lemon (1761-1800), Gävle 1770, tremblerad dekor av bladslingor, respektive otydliga stämplar, 1793, höjd ca 6,5-8,5 cm, vikt ca 80 g
Slitage, den mindre med smärre bucklor
266369
2014-09-26