Bägare 1700-tal

Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÄGARE, 2 st, silver, Erik Lemon (1761-1800), Gävle 1770, tremblerad dekor av bladslingor, respektive otydliga stämplar, 1793, höjd ca 6,5-8,5 cm, vikt ca 80 g

Slitage, den mindre med smärre bucklor

266369

2014-09-26