Jaktsvärd

Jaktsvärd
Jaktsvärd
Jaktsvärd
Jaktsvärd
Jaktsvärd
Jaktsvärd
Jaktsvärd
Jaktsvärd
Jaktsvärd
Jaktsvärd

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JAKTSVÄRD, 1700-tal,klinga med spår av graverad dekor, mässingsfäste med parerstång i form av lejon, skinnkädd kavel, längd 80 cm
Proveniens: Salnecke slott, Uppland

korrosion, slitage

266467

2014-10-02