Alf Wallander Iris
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANNA, porslin, 1900-talets början, "Iris", Alf Wallander för Rörstrand, hänkel i form av irisar i underglasyrfärgerna grönt, blått och rosa, höjd ca 22 cm
Litet nagg i dekor, minimal glasyrspricka
266481
2014-10-11