Alf Wallander Iris

Alf Wallander Iris
Alf Wallander Iris
Alf Wallander Iris
Alf Wallander Iris
Alf Wallander Iris
Alf Wallander Iris
Alf Wallander Iris
Alf Wallander Iris

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KANNA, porslin, 1900-talets början, "Iris", Alf Wallander för Rörstrand, hänkel i form av irisar i underglasyrfärgerna grönt, blått och rosa, höjd ca 22 cm

Litet nagg i dekor, minimal glasyrspricka

266481

2014-10-11