Värja Sverige 1830/40-tal
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄRJA, 1830/40-tal, Sverige, fäste i förgylld mässing till officersvärja, förnicklad klinga, balja av läder med beslag av mässing, total längd ca 100 cm
Senare klinga, sannolikt senare balja, balja med skador
266539
2014-10-02