Värja Sverige 1830/40-tal

Värja Sverige 1830/40-tal
Värja Sverige 1830/40-tal
Värja Sverige 1830/40-tal
Värja Sverige 1830/40-tal
Värja Sverige 1830/40-tal
Värja Sverige 1830/40-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄRJA, 1830/40-tal, Sverige, fäste i förgylld mässing till officersvärja, förnicklad klinga, balja av läder med beslag av mässing, total längd ca 100 cm

Senare klinga, sannolikt senare balja, balja med skador

266539

2014-10-02