Staffan Hallström litografi
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HALLSTRÖM, Staffan (1914-76): "Svenskt alternativ", blindstämplad Staffan Hallström, blandteknik över litografisk botten, 48/50, 29x32 cm
Intygad a tergo av Caroline Hallström
LITTERATUR: Stig Johansson: Staffan Hallström, SAK 1980, jämför avbildad gouache sidan 65
266547
2014-09-30