Staffan Hallström litografi

Staffan Hallström litografi
Staffan Hallström litografi

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HALLSTRÖM, Staffan (1914-76): "Svenskt alternativ", blindstämplad Staffan Hallström, blandteknik över litografisk botten, 48/50, 29x32 cm
Intygad a tergo av Caroline Hallström
LITTERATUR: Stig Johansson: Staffan Hallström, SAK 1980, jämför avbildad gouache sidan 65

266547

2014-09-30