Ferdinand Fagerlin Interiör med fiskargossar
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
FAGERLIN, Ferdinand (1825-1907): Interiör med fiskargossar, signerad Ferd. Fagerlin, olja på duk, 40,5x49 cm
ÖVRIGT: Jämför med målning Rökande fiskargossar, utförd 1862, i samlingarna på Nationalmuseum (NM 954)
266566
2014-09-27