Förordningar 2 st 1690-tal
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÖRORDNINGAR ANGÅENDE FRIBREV MM (2). Extract af Kongl. May:ts förordning angående frij-brev på påsthusen. Stockholm 1690. 2 sidor. Tillsammans med: Extract af Kongl. May:ts frijbrefs staat. Stockholm 1698. 2 sidor.
Påstbonde beställning. Odaterad, men troligen 1680-tal. Formulär till kontrakt.
Alla tre insatta med tejpremsa i senare omslag.
Skurna, några småskador, några små hål, fläck, liten reva.
266688
2014-10-01