Halskedja ringar 18 k guld
2014-09-28
266727
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
HALSKEDJA, venetiansk, längd 39 cm, RINGAR, 2 st., med 3 vita fasetterade stenar, 1948 resp. dekor med svart emalj och pärlor, 1800-talets senare del, total vikt ca 10 g
Emaljskador, pärlor saknas samt med skador