Smärsnäcka Kangxi 1662-1722

Smärsnäcka Kangxi 1662-1722
Smärsnäcka Kangxi 1662-1722
Smärsnäcka Kangxi 1662-1722
Smärsnäcka Kangxi 1662-1722

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SMÖRSNÄCKA, porslin, Kina, 16/1700-tal, dekor i famille verte med motiv av antikviteter, 18x17,5 cm

Nagg, smärre tillverkningsdefekter

266743

2014-09-27