Indianarbeten
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, sydvästra USA, möjligen Hopi, diameter 29cm, SKÅL, Santo Domingo, New Mexico, bemålat lergods, diameter 22cm, KÄRL, 3 st, Maricopa, Arizona, diameter 9-11cm, PROVENIENS: Christina Stenius samling
Största skålen lagad, Santo Domingoskålen samt en liten med omfattande skador o lagningar
266787
2014-10-02