Indianarbeten

Indianarbeten
Indianarbeten
Indianarbeten
Indianarbeten
Indianarbeten
Indianarbeten
Indianarbeten
Indianarbeten
Indianarbeten
Indianarbeten
Indianarbeten
Indianarbeten

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, sydvästra USA, möjligen Hopi, diameter 29cm, SKÅL, Santo Domingo, New Mexico, bemålat lergods, diameter 22cm, KÄRL, 3 st, Maricopa, Arizona, diameter 9-11cm, PROVENIENS: Christina Stenius samling

Största skålen lagad, Santo Domingoskålen samt en liten med omfattande skador o lagningar

266787

2014-10-02