Barockskåp
Klubbat för:
54 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SKÅP, barock, 16/1700-tal, delvis svärtat, fanerat i masurbjörk, intarsia med motiv av kompassrosor, dekor i form av kolonetter med korintiska kapitäl, nyckelbricka rokoko i mässing, höjd ca 212, 210x83 cm
Sprickor, slitage, klisterrester, senare beslag, lösa beslag
266791
2014-09-28