Bäckvall väggpendyl

Bäckvall väggpendyl
Bäckvall väggpendyl
Bäckvall väggpendyl
Bäckvall väggpendyl
Bäckvall väggpendyl
Bäckvall väggpendyl
Bäckvall väggpendyl
Bäckvall väggpendyl

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

VÄGGPENDYL, stockholmsarbete i empire, urtavlan märkt PE Bäckvall, Stockholm (1784-1840), förgylld, träskuren dekor av bl a putto med lagerkrans, höjd ca 93 cm

Slitage och lagningar

266804

2014-09-28