Kartor över Breslau, Leipzig och Lübeck
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARTOR (3), 2 graverade kartor över Breslau och Leipzig, 1700-tal, uppfodrade på linne och fastlimmade på svarta tavellister. Ca 59,5x41,5 cm. Tillsammans med:
Handkolorerad karta över Lübeck, 1700-tal, ca 28,5x19,5 cm. I ram.
3 st.
De uppfodrade kartorna med ett par fläckar. Listerna något nötta med små skador.
267076
2014-09-30