Kartor över Breslau, Leipzig och Lübeck

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KARTOR (3), 2 graverade kartor över Breslau och Leipzig, 1700-tal, uppfodrade på linne och fastlimmade på svarta tavellister. Ca 59,5x41,5 cm. Tillsammans med:

Handkolorerad karta över Lübeck, 1700-tal, ca 28,5x19,5 cm. I ram.
3 st.

De uppfodrade kartorna med ett par fläckar. Listerna något nötta med små skador.

267076

2014-09-30