Matservis Rörstrand

Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATSERVISDELAR, 96 st., Rörstrand, omkring 1900, jugenddekor i guld, bestående av: 28 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 10 desserttallrikar, 15 assietter, 12 kuverttallrikar, 6 tekoppar med fat, 2 karotter, såssnipa, 3 skålar, 5 uppläggningsfat, fiskfat med silbricka, ett udda terrinfat

Mindre bruksslitage, enstaka nagg

267077

2014-09-29