H Moser & Cie herrfickur i 14 k guld

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 800 SEK

FICKUR, 14 k guld, 1910/20-tal, H Moser & Cie, emaljtavla med arabiska siffror, breguetspiral, savonett, innerboett i metall, ankargång, boett nr: 765436, diameter 51,5 mm, vikt ca 95 g, läderetui medföljer

PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet

Slitage och kärvande öppning, smuts

267105

2014-12-07