Ljusstakar tenn sengustavianska Norstrand

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, sengustavianska, stämplade, N:G:NORSTRAND (Nils Georg Norstrand, verksam 1801-1814) 1810 resp 1809, höjd 10,5 cm

Ytan något anfrätt, bucklor.

267112

2014-09-29