Fickur i 14 k guld

Fickur i 14 k guld
Fickur i 14 k guld
Fickur i 14 k guld
Fickur i 14 k guld

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FICKUR, 14 k guld, 1800-talets slut, emaljtavla med romerska siffror, cylindergång, planspiral, blånerade visare, innerboett i metall, boett nr: 45347, diameter 37 mm, vikt ca 34 g

PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet

267138

2014-12-07