Böcker i blandade ämnen 1700-1800-tal 8 vol
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÄLDRE BÖCKER - AMERIKA (8), samling böcker i blandade ämnen, 1700-1800-tal, däribland Commetant, Tre år i Förenta staterna. Iakttagelser och skildringar, 1860, Knickerbocker, A history of New York, 1854, m. fl. Skinnband och hfrbd. 8 vol.
Varierande skick, skador och defekter.
267139
2014-09-29