Böcker i blandade ämnen 1700-1800-tal 8 vol

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ÄLDRE BÖCKER - AMERIKA (8), samling böcker i blandade ämnen, 1700-1800-tal, däribland Commetant, Tre år i Förenta staterna. Iakttagelser och skildringar, 1860, Knickerbocker, A history of New York, 1854, m. fl. Skinnband och hfrbd. 8 vol.

Varierande skick, skador och defekter.

267139

2014-09-29